Slaalomi eestikad

07/10/2013 (Hardcore)


Hakatuseks lükati edasi, sest prognoos oli ülivilets. Siis hakkasid ennustused isegi 8-15m/s näitama ja otsustati teha kohas, kus peaaegu kõik on süsinikust, ehk siis Pirital. Mugavus loeb ka midagi, lõunaedela tuulega on niisama sõitmiseks paremaid kohti aga meie tahtsime võistelda.
Päeva alguseks ei olnud muidugi tuult, kohtunik Viljar tõmbas AP üles. Kuna oli aega, siis arutati võistluste korraldus uuesti üksipulgi läbi. Tulemuseks tekkis plaan kvalifikatsiooniga alustada ja edasistes sõitudes liigutada 3 paremat ja 3 halvemat üles või alla. Winnerite finaal koosnes siis 10-st paremast sõitjast, ülejäänud jagasid kohti 11-28 luuserite finaalis. Samas, winnerite liigas tehtud eksimused andsid DNFi või OCSi näol 28- punktise karistuse. Vähemalt nii sain ma asjadest seekord aru....


Tõeliselt tore oli jälle Kaupot võistlustel näha. Kui enam kaldal passida ei tahtnud, siis läksin tuult ja Kaupo vormi testima. Külgtuules oli tal kiirus endiselt olemas, kuid jibed on nagu karedamaks jäänud. Triibutasime umbes pool tundi soojaks, siis sain teada, et 30min pärast algab kvalifikatsioon. Tõmbasime kaldal korraks hinge.


Esimene start tuli päris mõnusalt välja, kuna olin korralikult soojaks sõitnud, pääsesin winnerite finaali. Avamärgis läks Roland Möldriga teravaks, tema sees ja mina väljas. Kaotasin ideaaltrajektoori ning mõned kohad. Järgmises märgis sain ise sisemiseks ja peale keerata ning pumpasin Kaupost ja Rolandist mööda, et siis teise Rolandi järel jätkata. Kaatrisse pandi tahvlile edasipääsejate numbrid välja. Nr 69 oli kohe Xi (Rolle) järel!


Ka teine start õnnestus – avasirgel olin koos Timo ja Rollega, kes alustasid matchrace ja punnitasid kõrgust. Vaevlesin natuke aega nende kahe segatud lainetes, kuni otsustasin allatuule poole minna. Märgis olin ikkagi kohe nende järel, vahepeal sõitis minust mööda ka Martin. Kalda pool oli palju vaiksem, siis märkidest glissis minema saada oli paras kunst. Kuna mul oli võistlejatest kõige väiksem puri (7,2) ja ainult 110 liitrine laud, siis ei aidanud ka kerge kaal. Tööd tuli kõvasti teha. Finishis jäi minust tahapoole vaid Tristen, mis tähendas järgmist sõitu luuserites. Parandus: A4 Mägi sõitis veel väiksema purjega.


Rabelemise peale hakkas väga palav. Meil oli Timoga stardini aega, käisime kalda all puhkamas ja jahtumas. Kohale jõudsime õigel ajal, Timo sai pika sõiduvõidu. Esimeses märgis aga kukkus Annika, mina tegin kohe suurema kaare. Sinna vahele tungisid veel Rainer ja Papa omavahel crashides. Päris mitu oranzi purje langesid nagu tõkkepuud. Sain pihta, kuid jäin kikivarvukile ime läbi püsti ja jätkasin Jäi veel 3 sirget ja kaks jibe, et kohti parandada – Rätsepp ja Roland olid käeulatuses... aga sellest jäi väheks. Viimases jibes sain Tristenist küll mööda, kuid winneritesse pääsust jäid mõned meetrid puudu. Tuul tõusis. Samal ajal hakkas lõuna.


Kui kaldal supp söödud ja tagasi merele läksime, oli hoopis jahedam olemine. Tahtsin natuke purje isegi peale tõmmata, viimasel hetkel loobusin ja see oli mõistlik. Väga auklikult liikus see õhk nüüd. Stardist sain pumbates minema, võtsin Rainerile järgi. Aga märgist sai ta palju paremini minema - ikkagi sitke poiss ja natuke suuremad kamad. Võitlesin kuni lõpuni. Igatahes sain uuesti kõrgemasse fleeti... ja siis selgus, et sõit ei lähe arvesse. Ülikahju oli sellest tühjaläinud tööst. Sõrmed läksid vahepeal üsna pehmeks ja veremaitse tuli suhu.


Järgmises stardis mõõtsin 40 sek liinist eemale, olin korralikult graafikus aga siis saabus sügav tuuleauk. Tiksusin terve esimese sirge, kusjuures märki välja ei suutnud minna. Üldiselt tuleb tunnistada, et rada oli küll hästi pandud! Tuul lihtsalt keeras... Lõpuks keerasin ise ka ümber ja läksin kaatri juurde tagasi. Seal oli õnneks juba päästev ruuduline lipp (november) üleval. Edasi jälgisime winnerite valestarti, siis päris starti ning kogu selle aja peale ei saanud osad aru, kus ja mis toimub. Kaupo läks üldse kaldale, Rainerit ja Valknat (Andrest) polnud ka kuskil.
Mul tuli uuesti luuserites startida. Sain enda päeva parima ajastuse liinile jõudmisega. Allpool sõitis Meelis, üle õla vaadates tundus seal Annika olevat. Võtsin veidi kõrgust, et taganttulija õhku segada ja siis kiirendasin allapoole Meelist katma. Annika, kes tegelikult oli Tristen (neil on ühtemoodi purjed ja kapuutsid ka), jäi maha. Meelisele jõudsin vabalt-ees-olekusse, enne märki veel korraks kõrgemale ja siis tuli ka enam-vähem pööre, mistõttu pääsesin väikese rabelemisega glissi ja selge eduga minema. Sellel sirgel astus pildile Peep, kes samuti esimesest märgist hästi väljus. Teise jibe tegin soliidse edu pealt. Jälle kord oli supertunne sõitu juhtida! Peas hakkas rääkima PWA Ben: „There seems to be not enough wind for some competitors, but this is not a problem for EST69... Look at this guy, he is absolutely flying!!!“

Kriitilises viimases ja väga tuulevaikses märgis keerasin laua ringi jätkates clue firstis, sest jäin täpselt märgi juures tiksuma. Niipalju siis „absoluutselt lendamisest“. Õnnestus korrektselt flipata ja nägin Peepu lähenemas. Aga sealtsamast tuli ka mingi virvendus veepinnal... ja see pagi päästis mu luuserite finaali liidrikoha.


Rohkem sõite ei tehtud, kuigi ma oleksin tahtnud veel winnerites ka väljateenitud punktid noppida. Teisest küljest... kui tabelit vaadata, siis eestpoolt mingit skalpi võtta oleks juba pisut utoopiline – Timo minust 3 punniga ees ja tõestanud, kui parema käiguga sõitja. Edasi tulid juba Rolle, Martin ja Karla... Ühesõnaga, tundsin et olin oma hetke maksimumi realiseerinud ja mis seal salata, päris rõõmus, et Eesti esikümnesse sisse murdsin.
Kohe minu taga oli 1 punktiga Hang Loose Ivar, kes mind lauaga sponssas – tänud!! Pühapäeval tegime selle teise värske esikümne mehega mõnusa sügisgrilli lambaliha, punase veini ja saunaga. Tuleb ju tähistada. Isegi Virgo oli kohal, kuigi teda Eestikatele peale ei lastud.

TULEMUSED

PILDID

3 591 vaatamist

2 Kommentaari

  1. mahedalt kirjutad Aiku.

    klikin ÄMBRIL!!

    Timo 8. okt 2013 kell 08:24

  2. Aiku, tõestasid, et “EGAS KAMAD SÕIDA!”… Mehine sõit ja ilus kirjatükk…

    virgo 8. okt 2013 kell 09:10