Pärnu Slall vol 1, Kullikas

16/07/2013 (Timo)

 Pärnakad on tegijad! Vaatavad prognoosi ja teevad väga heal tasemel organiseeritud slalli võistluse. Seekord taas Kullipesas. Mina sõitsin Kullikas teist korda elus, eelmisel korral EMV raames eelmisel aastal.

Ilm oli ilus, vesi soe, tuul puhus (enamasti täiesti normaalselt). Sõita sai lühikeste võimlemisriietega. Otsustasin, et kuna sõidukoht on uus ja muffigi tuule tegelikust tugevusest aru eu saa, siis kasutan aega ja teen proovisõidu. Esimese 200 meetriga sai selgeks, et tuult on palju vähem, kui kaldalt paistis. Kui teised kõik esimesse starti läksid, siis kiirustasin nobesti kaldale suuremat uime panema (44->46) ja lasin purje alt  u1,5cm järgi. Erno sai asjast aru ja vahetas selle peale oma 118 laua 140 vastu. 
Esimesed kaks starti sain naelapea pihta ja sõidud juhtisin algusest lõpuni. Kiirus oli hea, halsid sain tehtud, aga halssidest välja tulemisega on veel palju tööd vaja teha. Kolmandas stardis läksin vist liiga julgeks, igatakes finisisse jõudes öeldi kaatrist, et oli "over early". Neljandas sõidus katkestati võistlus siis, kui ma olin lõpusirgel esimene...
Üllatavalti keeruliseks läks minujaoks peale lõunapausi. Kuidagi ei suutnud ennast fokusseerida. Küll ei suutnud normaalselt startidest minema saada (liiga vara liinile, vale positsiooni valik jne) , küll maadlesin uime taha jäänud puhmatuttidega.  Ei mäleta mitmendas sõidus olin peale teist märki Tomi taga kolmas, kui tunnen, et laud hakkab kündma - mingi parukas oli uime taga. Juba läks ka Pärnu Tomm. Viskasin purje vette ja võtsin nobesti tuti ära. Saan 100m sõita kui täpselt enne märki jälle soss, siis ei suutnud ilma kiiruseta halssi teha ja käisin veel sisse ka. No ujusin siis seal ja vaatasin, kuidas tagapool sõidetakse. Plaanisin mitte finiseerida, aga viimane ots oli nii krüss, ei suutnud kaatril pealt läbi sõita. Pin endist sõites poleks ma iialgi järgmisse starti jõudnud.  Siiski panin päevale vägeva punkti viimase sõiduga, kus Ernoga korduvalt teineteisest 50cm kaugusel olime ja teises märgis sain tunda ka tema poomi oma seljal, kuid õnnestus siiski u ühe lauapikkusega lõpuni ette jääda. Erno oli 9,5 purjega. Kokkuvõttes väga tihe rebimine oli. Erno, Tom ja mina saime  9 sõidu peale kõik kolm esikohta. Kõigil oli kohti ka 5ndast tagapool, sest vahepeal segasid kaarte nii Annika kui Pärnu Tom, ka Andres.

Nii head suppi pole ammu olnud võimalut süüa, kui Pärnakad pakkusid. Tervitage kokka!!

 

2 852 vaatamist

Lisa Kommentaar

Ühtegi kommentaari veel ei ole